What do you want to do before you die?

27 CZERWCA 2016, MĄDRZĘ SIĘ, 846
 
     

Tik-tok, tik-tok, tik-tok.. czas ucieka by uczynić swoje życie niesamowitym. Zrobić coś naprawdę ważnego.

O spełnianiu marzeń można mówić wiele. Można pisać artykuły i niesamowite książki. Śpiewać zapierające dech w piersiach piosenki. Można robić to raz w roku, co miesiąc, codziennie. Nigdy nie będzie tego zbyt wiele. Ze spełnianiem marzeń nie jest jak z jazdą na rowerze, że tego się nigdy nie zapomina. To nie jest tak, że po kilku latach wsiądziesz na rower i pojedziesz na wycieczkę dwuśladem. Spełnianie marzeń to ciągła droga i codzienna walka żeby z tej ścieżki nie zboczyć. A jak się już zacznie podążać w innym kierunku to bardzo ciężko wrócić.

Budzisz się raptem z kredytem hipotecznym, mieszkaniem, wieloletnia karierą, z przyjaciółmi dookoła i z rodzicami, którzy nie stają się młodsi. I jak tutaj, raptem, nagle rzucić wszystko by wyjechać do kraju swoich marzeń? Jest to naprawdę trudne. Jednak jest to możliwe. Wystarczy pomyśleć jak można wykorzystać to co się nauczyłem dzisiaj by uczynić moje życie innym od jutra.

Na świecie żyją miliony ludzi. Miliardy różnych historii, doświadczeń, wspomnień, przeżyć, uniesień, upadków, wygranych i porażek. Każdy przeżył w życiu chwile, które pamięta. Potrafi wizualizować je jakby miały miejsce wczoraj, bo jest to związane z emocjami, które odczuwaliśmy. Tak samo jak z rozmową z nowopoznaną osobą. Nikt nie pamięta co mówiliśmy ale każdy pamięta jakie emocje wywołała ta rozmowa.

Czas ucieka. Nigdy nie będziemy już młodsi. Nie wrócą lata szkolne. Jutro nie będzie lepszych powodów by zacząć. Nikt nie spełni twoich marzeń, same też się nie spełnią. Nikt nie postawi za ciebie kluczowych kroków w życiu. Nie doceni najważniejszych rzeczy. Musisz zrobić to Ty.

I myślę, że trzeba znaleźć balans między normalnym życiem, obowiązkami, dążeniem za sukcesem i tymi niesamowitymi chwilami, które dają nam siłę i mobilizacje. Trzeba codziennie pobudzać się do działania by zrobić coś inspirującego, by napisać kolejną historię życia. Dawać sobie wyzwania i przełamywać strefę komfortu. Żyć życiem, które się będzie pamiętać. I robić to codziennie, co tydzień, co miesiąc, zawsze.

A czasami te proste rzeczy, po latach, okazują się najważniejsze.

Dzięki, że przeczytałeś. Piona!
Rololand

PS ten artykuł jest wart polecenia innym: