Urwane kontakty

09 KWIETNIA 2016, NA CO DZIEŃ, 656
 
     

Mój przyjacielu, byłeś mi naprawdę bliski..
..ale dzisiaj już do Ciebie nie dzwonię.

Wczoraj nie miałem czasy tego napisać ale dzień bez FB dał mi czas do przemyślenia kilkrzeczy. Jak spodziewasz się, że napisze coś super odkrywczego to niestety Cię zawiodę. Po prostu jest kilka osób, z którymi kiedyś miałem bardzo dobry kontakt a dzisiaj nawet nie wiem co się nich dzieje. No chyba, że kochany fejsbuk podsunie zdjęcie na tablicy. Właśnie te media, które miały być social zabijają w nas potrzebę spotykania się ze znajomymi.

Oczywiście każdy jest również tak wpatrzony w swoje życie, że nie ma czasu i często chęci zajmować się jeszcze kimś więcej. Jest to bardzo widoczne w Polsce, gdzie wiele osób pracuje ponad swoje siły, wykorzystując cały dzień. Jedyne nasze znajomości to koledzy i koleżanki z aktualnej pracy lub szkoły. Szkoda, że sami dajemy sobie takie ciepłe chwile i później je zabieramy. Tłumaczymy sobie „a jak nie dzwoni do mnie to ja tez nie zadzwonię” , „bo dziewczyna nie pozwala mi się spotykać z tą osobą”, „bo jutro mam trening”, „nie, bo lekcje muszę zrobić” i lata lecą i nagle zdajemy sobie sprawę, że w zasadzie to nie mamy już o czym rozmawiać, nasze drogi się tak rozjechały, że nie mają już punktów wspólnych. Myślę, ze każdy ma taka osobę.

Zastanawiam się czy jest jeszcze sens kontaktować się z tymi osobami, wchodzić swoimi czterema literami w ich poukładane życie? Czy uniknąć tych nieporozumień i żyć przeszłością? Czy na sile wbijać się do kogoś z buciorami czy odpuścić? Mając w pamięci te miłe chwile i rozmowy spędzone wspólnie. Nie ukrywajmy, można się tylko sparzyć. A nawet jak uda się spotkać to często będzie to spotkanie z inna osoba, niż ta która zapamiętaliśmy. Czy warto oglądać się za plecy czy lepiej iść do przodu i nie rozkopywać przeszłości? Czy może za dużo rozkminiam i po prostu trzeba napisać do tych osób? Jak będą chciały to odpowiedzą a jak nie to nie.

Dzięki, że przeczytałeś. Piona!
Rololand

PS ten artykuł jest wart polecenia innym: